CHP'li Şenel Öztürk'ten ağır söylem: Ordu tarihinin en başarısız başkanları

CHP eski millet vekili aday adayı Şenel Öztürk, Halit Ziya Çelebinin eleştirisini destekledi

CHP eski millet vekili aday adayı Şenel Öztürk, Halit Ziya Çelebinin eleştirisini destekledi

Halit Ziya Çelebi yazısında şu ifadelere yer verdi:

Ordu tarihinin gelmiş geçmiş en fütursuz, arsız, hırsız belediye başkanları Enver ve Engindir.
Belediyeciligi tam bir talan olarak anlayıp uyguladılar, üstelik kimse de çıkıp hopp durun bakalım ne yapıyorsunuz demedi, neden?!
Bir parti ya da belediye başkanı yanlış işler yapıyorsa karşısına dikilecek partiler, stk'lar ve halk vardır fakat biz de öyle olmadı!
Stk'lar zaten bir başkan ve yakınlarından ibaret menfaat için susuyor ve yalakalık yapıyor!
Halk sindirilmiş, kişiliksiz hale getirilmiş ve küçük hesaplar ile sorgulamıyor, hak arayamıyor, hesap soramıyor!
Ya siyasi partilere ne oluyor, hele hele ana muhalefet partisi CHP neden sus pus irdeleyelim!
2014 itibarı ile özellikle enver müthiş bir baskı ve korku ile orduyu yönetti.
CHP il başkanı bile süklüm püklüm biz uyumlu muhalefet yapacağız dedi ve görev süresince hiç topa girmedi, muhalefet yapmadı, milletin hakkını aramadı çünkü onu oraya getiren güçlerin elinde oyuncak olan ve yönetilen bir il başkanı idi keza ilçe başkanı da aynı şekilde davrandı yani CHP iki kukla başkan tarafından yönetildi.
Enver arada seyit torun dönemi ile ilgili sözler söyledi, eleştirdi; özetle 320 milyon borç devraldım dedi, 6-7 bin tl kıyak maaş alan şahıslar var dedi, CHP hiç bir şey yapmamış dedi.
CHP/dsp eski belediye başkanı, milletvekili idris yıldız, il ve ilçe başkanı sus pus!
Öyle ki, Yelken kulüp arazisine otel yapılırken sustular(zaten giderayak imara açan seyit idi)!
Iskele bahçe yıkılırken ve birilerine peş keş çekilirken sustular (üstelik enver'in kankası bu şahsın kızı şimdi CHP meclis adayı)!
Plaja enver'in adına tomur denilen ucube cafe yapılırken sustular(proje seyit torunun)!
Mıdı yok edilirken sustular!
Deniz doldurulurken sustular!
Kent Konseyi, hukuksuzca lav edilip belediye konseyi yapılırken sustular, üstelik bu hukuksuz yapıya 2 üye verdiler!
Boztepe betontepe olurken sustular (seyit döneminde talan başladı)!
Seyit döneminde yapılan heykeller müstehcen diye kaldırılırken sustular!
Belediye'den yüzlerce işçi atılırken, sürülürken, baskı ile sindirilip akp sendikasına üye yapılırken sustular!
Hırsızlık ve yolsuzluklara sustular!
En önemlisi Altınordu 5000'lik ve 1000'lik talan imar planı yapılırken sustular!
Bu plan yapılırken başta durugöl, belde, karşıyaka kent park olmak üzere toplam 5 yerde (ÖIP) Özel İmar Planı yapılırken sustular ve suskunluğun nedeni anlaşıldı!
CHP milletvekili idris yıldız'a belde otel arazisi satılmıştı, önce 25 kat sonra tepkiler ile 18 kat olarak özel imar uygulanmıştı!
Aynı dönemde ailemize ait kuğukent bölgesinde imarlı arsalarımız da enver'i eleştirdiğim için yeşil alan yapılmıştı, dolayısıyla konu ile yakinen ilgilenmek zorunda kaldım.
Bu imar planı turnasuyundan, kumbaşına kadar Ordu halkının arazilerini talan etmiş ve yandaşlara da özel uygulamalar yapılmıştır.
Bu konuda hukuki ve siyasi mücadeleyi partiler, mimarlar odası, sehir plancıları odası ancak yapabilirdi, halk arazisinin yagmalandığından haberdar bile değildi fakat hiç biri ilgilenmedi talana göz yumdu!
Kendi arsalarımızı kurtarmak için epey bir hukuki ve teknik hazırlık yaptığımda bu imar planının itiraz edilip arkasından dava açılıp durdurulabilecegini görünce CHP il başkanı ve belediye meclis üyesine durumu iletip genel merkezden hukuki ve teknik destek alınıp bu plâna dava açmalarını söyledim fakat son dakika dilekçe ile itiraz etmelerine rağmen dava açmadılar ve halkın arazilerinin yağmalanmasına göz yumdular!
Neden; çünkü belde vekile peş keş çekilmişti ve karşılığında enver'in talanlarına göz yumulacaktı ki öyle oldu ve hala da bu konuda adım atılmıyor hatta enver görevden alınınca arkadan ağıt bile yaktılar.
Yani belde CHP li vekile sus payı idi (seyitte onun kankası, ortağı) böylece CHP nin ayaklarına pranga bağlanmış ve enver ile engin'in talanları kolayca yapması sağlanmıştı!
Atatürkçü, demokrat, dürüst partili insanlar neden bu talana sus pus kalır onu da anlamış değilim, sizin bir çıkarınız, diyet borcunuz ve pranganız yok ki!


Işler güçler yolunda iken tayyip erdoğan oyunu bozdu ve akp nin talan ekibini darma duman etti fakat işlerin de aksamadan yürümesi gerekiyordu işte o yüzden altınordu da birOLdular!
Ordu şehir plânlacılar oda temsilcisi ve bu talanlara itiraz etmeyen ithal/dayatma şahıs ile birOLdular, çevresine de profesyonel dolandırıcı/hırsız rizeli ve eş, dost, akraba, işbirlikçi tipleri doldurdular, sen akp ye çok muhalefet ediyorsun diyerek partinin dürüst, cesur öz evladını liste dışı bıraktılar, enver ile engin ve ekiplerinin, müteahhitlerinin de desteğini aldılar ve yola devam etmeye çalışıyorlar!
Ordulu ve özellikle CHP li memleketini seven dostlar bu oyunu bozacak mısınız yoksa yol açacak mısınız karar verin.
CHP li dostlar gelin bu Prangayı parçalayalım, Beldeyi, Durugöl'ü ve Altınorduyu kurtaralım, onlar suskunluğun karşılığını belde de aldılar ve memleketi de, partiyi de, sizi de sattılar.
Ya siz neyin karşılığında susuyor ve bu kirli yapıya destek veriyorsunuz düşünün!
CHP bu kirli insanların işgali altındadır, söyledikleri yalandır, yaptıkları talandır ve hepsi ortaktır gelin bu pisliğe ortak olmayın bunların ne halkı, ne vatanı, düşünmediği ortadadır ve bunların hepsi aynı partilidir ama sizin partinizden değildir, rant dışında bir hedefleri yoktur, sizin ve çocuklarınızın açlığı, işsizliği ve geleceği umurlarında bile değildir, tayyip erdoğan'ın dahi taşımaktan imtina ettiği bu pisliğe destek olmayın, gelin bu keneleri temizleyelim, kanımızı emdirmeyelim, söküp atalım ve ayaklarımızın altında ezelim.
CHP birilerine seçim kazandırma partisi değildir, seçim kazanmaca da oynamıyoruz, Türkiye için, geleceğimiz için demokrasi ve özgürlük için siyaset yapiyoruz, CHP hiç belediye kazanmasa dahi CHP dir, varlığı ve gücü seçime endeksli değildir, işbirlikçi olmayan 1 kisi ile dahi temsil edilse görevini ifa eder, sesi gür çıkar.

22 Mar 2024 - 14:25 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ordu Bakış Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Bakış hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ordu Bakış editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ordu Bakış değil haberi geçen ajanstır.