Ordu’da 21’i Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 180 aday yarışacak.

Ordu’da 1’i Büyükşehir 19’u ilçe belediye başkanlığı olmak üzere 20 ayrı belediye başkanı seçilecek. 180 belediye başkan adayının 12’si kadın. Bağımsız aday sayısı ise 5 oldu.

Ordu’da belediye başkan adayları şöyle;
ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Adalet ve Kalkınma Partisi - Mehmet Hilmi Güler
İYİ Parti - Enver Yılmaz
Demokratik Sol Parti - Adem Baş
Yeniden Refah Partisi - Adem Ağca
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi - Necmettin Durmuş
Türkiye Komünist Partisi - Damla Baytekin
Zafer Partisi - Sevinç Başaran
Halkın Kurtuluş Partisi - Necati Kalender
Türkiye Komünist Hareketi - Alev Doğan
Bağımsız Türkiye Partisi - Muammer Belen
Yeni Türkiye Partisi - Engin Akdal
Cumhuriyet Halk Partisi - Zekai Sana
Hür Dava Partisi - Bülent Dinç
Hak ve Özgürlük Partisi - Sevda Kokum
Demokrat Parti - Serhat Çelebioğlu
Millet Partisi - Rıfat Yılmaz
Türkiye İşçi Partisi - Semih Yıldız
Demokrasi ve Atılım Partisi - Sezer Yetgin
Saadet Partisi - Halit Duyar
Vatan Partisi - Sedat Kutlu
Bağımsız - Seyfi Dizek

 AKKUŞ
AK Parti: İsa Demir
İYİ Parti: Alpay Kocagözoğlu
BBP: Ali Varlı
DSP: İslam Türedi
Yeniden Refah Partisi: Cafer Barış Satılmış
Halkın Kurtuluş Partisi: Emine Nur Akdoğan
Bağımsız Türkiye Partisi: Vahit Bektaşoğlu
CHP: Bayram Görür
Saadet Partisi: İdris İmran Özkaya


ALTINORDU
AK Parti: Aşkın Tören
İYİ Parti: Çağatay Deniz
Yeniden Refah Partisi: Orhan Gündoğdu
HDP: Aydın Er
Zafet Partisi: Yener Turan
Halkın Kurtuluş Partisi: Yakup Efe
Türkiye Partisi: Mustafa Can
CHP: Ulaş Tepe
OCAK Partisi: Şeref Türkmen
Demokrat Parti: Ertuğrul Koç
Millet Partisi: Mahmut Erol
Demokrasi ve Atılım Partisi: Ayhan Angın
Saadet Partisi: Haluk Şensoy
Vatan Partisi: Atıf Gürsoy


AYBASTI
AK Parti: İzzet Gündoğan
İYİ Parti: Yüksel Ahmet Tokat
BBP: Engin Sunma
Yeniden Refah Partisi: Mustafa Küçük
Halkın Kurtuluş Partisi: Nazan Atav
Bağımsız Türkiye Partisi: Muharrem İlhan
CHP: Teyfik Güley
Saadet Partisi: Osman Sesli


ÇAMAŞ
İYİ Parti: Sezer Uçmaz
BBP: Mehmet Kartal
DSP: Yunus Öztürk
Yeniden Refah Partisi: Muhammet Küçüköksüz
Bağımsız Türkiye Partisi: Turgut
Gelecek Partisi: Ahmet Özcan
CHP: Leyla Çıtır
MHP: Mahmut Ayparçası
Demokrasi ve Atılım Partisi: Berat Ay
Saadet Partisi: Musa Öztürk
Bağımsız: Alahitdin Giden


ÇATALPINAR
AK Parti: Ahmet Özay
İYİ Parti: Ahmet Ali İbaç
BBP: Davut Kayada
DSP: Adem Abak
Yeniden Refah Partisi: Ümit Özden
Zafet Partisi: Özgür Şenyurt
Bağımsız Türkiye Partisi: Nuriittin Akbaşlı
CHP: Emin Ekin
Saadet Partisi: Kemal Gönül


ÇAYBAŞI
AK Parti: İsmet Yanık
Yeniden Refah Partisi: Mesut Karayığıt
Bağımsız Türkiye Partisi: Osman Akbaş
CHP: İsa Yurt
Saadet Partisi: Musa Aşçı


FATSA
AK Parti: İbrahim Etem Kıbar
İYİ Parti: Burak Eroğlu
Sol Parti: Rasim Şahin İşçi 
BBP: Halit Demir
DSP: Mehmet Baştürk Aşçı
Yeniden Refah Partisi: Ferhat Aksu
HDP: Kenan Kırkaya
Zafer Partisi: Cem Aslantaş
Halkın Kurtuluş Partisi: Hakan Arslan
Bağımsız Türkiye Partisi: Ayhan Çavuşoğlu
CHP: Ahmet Cemal Karaoğlanoğlu
MHP: Ridvan Çetin
Saadet Partisi: İsmail Koçan
Bağımsız: Onur Güngör
Bağımsız: Murat Karaçuha


GÖLKÖY
Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa Karaahmetoğlu
AK Parti: Fikri Uludağ
İYİ Parti: Yaşar Yılmaz
BBP: Ahmet Sıddık Zor
Yeniden Refah Partisi: Cemil Şahin
Halkın Kurtuluş Partisi: Abbas Ulucan
Bağımsız Türkiye Partisi: Kenan Ekim
Saadet Partisi: Ahmet Tepe


GÜLYALI
İYİ Parti: Hasan Öztürk

Büyük Birlik Partisi: Zekayi Bekçi

Demokratik Sol Parti: Adile Aslan

Zafer Partisi: Levent Şaban Başkaya

Bağımsız Türkiye Partisi: Yekda Öztürk

Gelecek Partisi: Adem Albayrak

Cumhuriyet Halk Partisi: Uğur Cörüt

Milliyetçi Hareket Partisi: Medet Sipahi

Saadet Partisi: Halil Cebeci

Vatan Partisi: Osman Erdaş

GÜRGENTEPE
Adalet ve Kalkınma Partisi: Yener Yalçınkaya
İYİ Parti: Ekrem Yılmaz
Büyük Birlik Partisi: Mehmet Zor
Yeniden Refah Partisi: Oktay Kaya
Bağımsız Türkiye Partisi: Hüseyin Palavar
Cumhuriyet Halk Partisi: Cemil Coşkun
Saadet Partisi: Bekir Kaya


İKİZCE
Büyük Birlik Partisi: Bahri Söğüt
Demokratik Sol Parti:Nütfullah Gül
Yeniden Refah Partisi: Erdal Kalyoncu
Bağımsız Türkiye Partisi: Sezgin Şahinkaya
Cumhuriyet Halk Partisi: Hasan Çalık
Demokrat Parti: Taner Sarı
Milliyetçi Hareket Partisi: Osman Kaygı
Saadet Partisi: Erol Kışla


KABADÜZ
Adalet ve Kalkınma Partisi: Yener Kaya
İYİ Parti: Mustafa Kemal Baş
Büyük Birlik Partisi: Muzaffer Altınel
Demokratik Sol Parti: Fazıl Uzun
Yeniden Refah Partisi: Mustafa Demirel
Zafer Partisi: Olgun Poyraz
Bağımsız Türkiye Partisi: Emrah Karakoç
Cumhuriyet Halk Partisi: Mustafa Okutan
Demokrat Parti Yasemin Şahin
Saadet Partisi: Ethem Eyigün


KABATAŞ
Adalet ve Kalkınma Partisi: Yakup Yılmaz
İYİ Parti: Cemalettin Türk
Büyük Birlik Partisi: Ahmet Kışla
Yeniden Refah Partisi: Yakup Zil 
Halkın Kurtuluş Partisi: Dilek Özdemir
Bağımsız Türkiye Partisi: Yusuf Korkmaz
Cumhuriyet Halk Partisi: Bülent Güney
Saadet Partisi: Rümeysa Koçan


KORGAN
Adalet ve Kalkınma Partisi: Tuncay Kiraz
İYİ Parti: Sait Korgan
Büyük Birlik Partisi: Samet Bayrak
Memleket Partisi: Cengiz Bölek
Yeniden Refah Partisi: Selahattin Köklü
Halkın Kurtuluş Partisi: Mahmut Eren Okur
Bağımsız Türkiye Partisi: Hüseyin Yılmazlı
Cumhuriyet Halk Partisi: Hakan Bayır
Saadet Partisi: Hasan Subaşı


KUMRU
Adalet ve Kalkınma Partisi: Yusuf Yalçuva
Büyük Birlik Partisi: Erol Özkan
Yeniden Refah Partisi: Mevlüt Erşaru
Halkın Kurtuluş Partisi: Bekir Köseoğlu
Bağımsız Türkiye Partisi: Barış Av
Cumhuriyet Halk Partisi: Şenol Özden
Saadet Partisi: Ekrem Öneş


MESUDİYE
Adalet ve Kalkınma Partisi: Cengiz Koçyiğit
İYİ Parti: Salih Yaman
Büyük Birlik Partisi: Bengisu Şahin
Yeniden Refah Partisi: Ahmet Yılmaz
Bağımsız Türkiye Partisi: Orhan Koç
Cumhuriyet Halk Partisi: Olgay Ünalan
Saadet Partisi: Veli Bal
Bağımsız: Mehmet Akif Aydoğan


PERŞEMBE
Adalet ve Kalkınma Partisi: Cihat Albayrak
İYİ Parti: Erol Batuk
Büyük Birlik Partisi: Ümit Arslantürk
Demokratik Sol Parti: Bayram Başatürk
Yeniden Refah Partisi: Fahri Gümüş
Zafer Partisi: Bahar Yılmaz
Halkın Kurtuluş Partisi: Devrim Arda Can Delibaşı
Bağımsız Türkiye Partisi: Taylan İskender
Cumhuriyet Halk Partisi: Faruk Piroğlu
Saadet Partisi: Ümit Akdeniz
Bağımsız: Tülay Yaren Haznedaroğlu


ULUBEY
Adalet ve Kalkınma Partisi: İsa Türkcan
İYİ Parti: Abdullah Kılıç
Büyük Birlik Partisi: Soner Danacı
Yeniden Refah Partisi: Ahmet Baki
Zafer Partisi: Mehmet Kahraman
Halkın Kurtuluş Partisi: Ali Yılmaz
Bağımsız Türkiye Partisi: Reyhan Ay
Cumhuriyet Halk Partisi: Bülent Aksoy
Saadet Partisi: Ahmet Yıldırım


ÜNYE
Adalet ve Kalkınma Partisi: Hüseyin Tavlı
İYİ Parti: Ahmet Arpacıoğlu
Büyük Birlik Partisi: Zeki Fidan
Demokratik Sol Parti: Aynur Çakmak
Yeniden Refah Partisi: Hayati Balcı
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi: Reşit Güneç
Zafer Partisi: Avşin Kaşık
Halkın Kurtuluş Partisi: Erol Kısabacak
Bağımsız Türkiye Partisi: Fahri Özgen
Gelecek Partisi: Tevrat Korkmaz
Cumhuriyet Halk Partisi: Cumhur Öztürk
Saadet Partisi: Muhammed Samed Lacivert
Bağımsız: İbrahim İşçi

10 Mar 2024 - 09:19 - Siyaset



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ordu Bakış Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Bakış hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ordu Bakış editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ordu Bakış değil haberi geçen ajanstır.