Memur-Sen Fen lisesi önünde açıklama yaptı; "Azgın azınlığı ciddiye almıyoruz"

Ordu Fen Lisesi'nde öğrencilere bir cemaate ait kitapların dağıtıldığı iddialarına karşı, Memur-Sen okul önünde basın açıklaması yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Basın açıklamasını Memur Sen Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz okudu.

Milletin değerleriyle kavgalı azgın azınlığın hazımsızlığı ve kuru gürültüsünü ciddiye almıyoruz diyen başkan Yılmaz, şunları söyledi;

Son günlerde Ordu Fen Lisesinde öğrencilerimize milli ve manevi değerleri kazanmaları için dağıtılan kitaplar bahane edilerek, okul müdürünün sosyal linçe maruz bırakıldığını, hukuka ve mevzuata uygun kitapların içeriğine bakılmadan, ama gerçekte içeriğinin ne olduğu pekâlâ bilindiği için ve salt bu sebeple “cemaat-tarikat” yaftasıyla algı manipülasyonlarıyla eğitim kurumunun yıpratılmaya çalışıldığını görüyoruz.

 İçeriğinde hukuka aykırı hiçbir unsur bulunmayan, pedagojik yönden sakıncası ortaya konulamayan kitapların Ordu Fen Lisesinde dağıtılmasına karşı çıkılmasındaki tek gerekçenin, milletin inancıyla kavgalı, toplumun değerlerine yabancı, genel kabul görmüş ahlaki değerlerin düşmanı zihniyetin içindeki köksüzlüğü, değersizliği, manevi yoksunluğu, yozluğu, kokuşmuşluğu bir ayna gibi gösteren kitapların içeriği olduğunu biliyoruz. Millî ve manevi değerleri yücelten, inancı ve ahlakı vurgulayan mahiyete haiz her türlü ilmi ve edebi eserin, bu zihniyetin hastalıklı düşünce yapısının süzgecine takıldığına, sapkın bakışlarını yönlendirdiğine defaatle şahit olduk.

 O yüzden Ordu Fen Lisesinde dağıtılan birkaç kitap üzerinden inanç ve değerler eksenindeki her türlü materyale “laiklik” gerekçesiyle “tarikat yaftasıyla” karşı çıkmak kendi mahallelerinde kolayca alıcı bulduğu içindir ki bugün bu vaveyla, kuru gürültüyle karşı karşıyayız.

 Eğitimle hiçbir ilgisi olamayan, eğitim ve öğretimle ilgili her konuda eleştiri ve beğenmemezlikten öte bir varlık gösteremeyen, terör örgütüne terörist diyemeyen, örgütlerden talimat almadan harekete geçemeyen, öğretmenleri boykota çağırıp boykot kararının önce kendi ihlal eden, yurtdışında ülkemizi şikayet edip kendisini besleyen fonlardan aferin alma derdine düşen, kendini besleyen yapılardan talimat almadan cümle kuramayan bir güruhun, eğitim üzerine cümle kurmaya hakkı yoktur.

 Bu güruhun çocuklarımızı ve onların genç dimağlarını korumak gibi bir dertleri olmadığını biliyoruz. Böyle bir dertleri olsaydı “toplumsal cinsiyet eşitliği” adı altında her türlü ahlaksızlık ve sapkınlığı övmez; bir siyasi partinin öğretmenler gününde dağıttığı pornografik içerikli yayına tepki gösterir; her fırsatta inanç düşmanlığı sergilemezlerdi. Milletin inancıyla kavgalı, toplumun değerlerine yabancı, genel kabul görmüş ahlaki değerlerin düşmanı zihniyetin, insan fıtratından kaynaklı doğru ve iyiyi görmesini beklemiyoruz.

 Bizler Memur Sen ailesi olarak bir avuç 28 Şubat artığı azgın azınlığın yaptıkları bu kirli eylemi görüyor ve lanetliyoruz. Herkesi kendileri gibi düşünmeye zorlayan, milletten istedikleri desteği alamayınca onun değerlerine saldıran, terör örgütünün başı bebek katiline sayın diye hitap edip yüzü kızarmayanlara diyoruz ki:

 Artık vesayet dönemleri bitti. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin nasıl yetiştirilmesi gerektiğine sizler değil millet karar verecektir.

 Kendisi gibi düşünmeyen, halkın, öğrencilerin ve ebeveynlerinin inancına uygun her türlü eğitim/öğretim faaliyetini “laik eğitim düşmanı” olarak yaftalayan zihniyeti kaale almıyor; Ordu Fen Lisesi yönetiminin yanında durduğumuzu ifade ediyoruz.

 Memur Sen olarak, hep hak ve özgürlükten, millî değerlerden, ülkemizden, insanımızdan yana olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yaptığı başarılı çalışmalarla Ordu Fen Lisesini ülkemizin en ilk 100 akademik lisesi arasına sokmayı başaran Okul Müdürümüzün yanında olduğumuzu ve desteklediğimizi kamuoyuna ve siz saygıdeğer basın mensuplarına duyuruyoruz.

29 Ara 2023 - 15:46 Ordu/ Ordu- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ordu Bakış Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Bakış hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ordu Bakış editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ordu Bakış değil haberi geçen ajanstır.